Transparentność działań

Import zboża

Lista MINISTERSTWA ROLnictwa i rozwoju wsi

Import zboża

W PZZ S.A. zawsze stawiamy na transparentność działań. Zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest zaufanie naszych klientów.

 

Z tego powodu udostępniamy Państwu Pismo z Kontroli Sanitarnej. Ten dokument stanowi potwierdzenie naszego zaangażowania w wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa, a jego publikacja ma na celu rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących importu zboża.

Protokół Kontroli

Sanitarnej

Oświadczenie

W roku 2023 i 2024 nie sprowadzaliśmy i nie planujemy sprowadzać zboża z Ukrainy.

 

W 2022 roku zakupiliśmy z Ukrainy 165 ton pszenicy konsumpcyjnej (podkreślamy, że nie jest to zboże techniczne). Zakupiona ilość stanowi 0,08% rocznego przemiału. Produkty uzyskane z przemiału tego ziarna zostały w całości wyeksportowane na rynki zagraniczne, na których mąka pochodząca z Ukrainy jest w pełni akceptowana.

Przed wydaniem na produkcję, zakupiony surowiec został dokładnie przebadany w zewnętrznym, akredytowanym laboratorium między innymi pod kątem zawartości mykotoksyn, metali ciężkich i pozostałości pestycydów.

 

Każdy transport przeszedł graniczną kontrolę sanitarną. Wykorzystanie surowca zostało następnie skontrolowane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii.

 

Podkreślamy, że nie wprowadziliśmy i nie wprowadzamy na rynek polski produktów wytworzonych z ukraińskich zbóż.

masz
pytania?

SKONTAKTUJ

SIĘ Z NAMI

Jeżeli masz pytania dotyczące najnowszych informacji, zapraszamy do kontaktu.
Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości.


    Obserwuj nas